وزیر صمت: افزایش تولیدات داخلی از قاچاق کالا جلوگیری می‌کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هر اندازه تولیدات داخلی را افزایش دهیم و کالاها با قیمت مناسب در بازار عرضه شوند از قاچاق کالا جلوگیری می‌شود.

علیرضا رزم حسینی روز جمعه در حاشیه بازدید از مجموعه اسنوا اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: قاچاق کالا مربوط به ستاد مبارزه با کالای قاچاق است از این رو در وزارت صمت به دنبال افزایش تولید داخل و تعیین عوارض هستیم.

وی با بیان اینکه لوزم خانگی از کالاهای ضروری مردم است، افزود: براساس گزارش مدیرعامل مجموعه اسنوا نسبت به قبل از تحریم هشت برابر تولید این مجموعه افزایش پیدا کرده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: همچنین عمق ساخت داخل تا 85 درصد افزایش داشت که نشان می‌دهد اگر تحریم فشارهایی بر اقتصاد کلان کشور ایجاد کرده اما در اقتصاد برخی از محصولات موثر بوده است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر واحدهای صنعتی به دنبال افزایش کیفیت و تولید هستند همچنین سهم آن‌ها در بازار افزایش پیدا کرده است.

رزم حسینی یادآور شد: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت تقویت بنگاه‌هاست، خوشبختانه براساس گزارشات کارخانه اسنوا در سه نوبت مشغول فعالیت است یعنی جهش تولید مدنظر رهبری در حوزه لوازم خانگی رخ داده است.

 

 

23 آذر 1399

روزنامه آفتاب اقتصادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.