دوره MBA و کارشناسی ارشد

سوال این است که آیا دوره های mba که در ایران برگزار می‌شوند، کارشناسی ارشد محسوب می‌شوند؟

ما چگونه می‌توانیم دوره mba خود را به کارشناسی ارشد تبدیل کنیم؟
تا آخر مقاله با ما همراه باشید ویدیو ها را مشاهده کنید و با کارشناسان ما در تماس باشید!

MBA یا مدیریت حرفه‌ ای کسب و کار (مختصرشده عبارت Master of Business Administration) یکی از ارزشمندترین و گرانترین دوره‌های آموزشی در جهان است که افراد را برای تصدی مشاغل مدیریتی رده بالا، کارآفرینی و پیشبرد کسب و کارها آماده می کند.

در این دوره شامل تعداد زیادی از دوره هایی مانند دوره رهبری، دوره بازاریابی، دوره مدیریت منابع انسانی،دوره فن بیان و مذاکره، بیزینس اتیکت، دوره حقوق کسب و کار ، دوره مدیریت استراتژیک، دوره مالیات، اقتصاد و کارآفرینی است که با رویکرد عملی و مهارتی تدریس می شوند. بنابراین اگر بخواهیم بدانیم هدف دوره ام بی ای چیست، باید بگوییم MBA نه تنها اصول کسب و کار را آموزش می دهد، بلکه دیدگاه شما را در مورد تجزیه و تحلیل مشکلات تجاری از زوایای مختلف بهبود می بخشد.

مخاطبان دوره MBA

دانشجویان

افرادی که در کنار کسب دانش خود به دنبال مهارتی برای نمایش و اجرای آن دانش هستند.

مدیران

افرادی که مدیریت کسب و کاری را بر عهده دارند و به دنبال ترقی خود و کارمندانشان هستند.

کارآفرینان

افرادی که می‌خواهند دانش را با تجربه خود تلفیق کنند و یا وارد عرصه کارآفرینی شوند.

تحصیل بین‌الملل

افرادی که می‌خواهند مدارک معتبر بین‌المللی داشته باشند تا بتوانند فرصت های شغلی بین‌المللی و خوبی کسب کنند.

ارتقای مهارت

افرادی که می‌خواهند جایگاه شغلی خود را بالا ببرند و باعث افزایش درآمد خود شوند.

فروشندگان

افراد شاغل در امور فروشندگی و مدیریتی می‌توانند از مدیریت حرفه ای کسب و کار (دوره ام بی ای) بهره ببرند.

چرا MBA را بجای دانشگاه در بیزینس اسکول بخوانیم؟

فارغ التحصیلان دانشگاه به خاطر حجم بالای مطالعات و درگیر نشدن در فرآیندهای عملیاتی مدیریتی، کمتر به تطبیق و اجرای آموخته های خود در فضای واقعی یک کسب و کار پرداخته اند.

اما دانش آموختگان دوره های مدیریتی در مدارس کسب و کار حین تحصیل، بیش از اینکه صرفا بر کتاب و مطالعه تمرکز داشته باشند، با رویه های جاری و عملی آشنا می شوند. و از آنجا که بیشتر مخاطبان این دوره ها افرادی با تجربه مدیریتی و اجرایی هستند، وجود حوزه کاری مرتبط و تخصصی موجب می شود تا درک عمیق تری از آموخته های خود پیدا کنند.

اهمیت تحصیل در علوم و فنون تهران

آموزش عالی علوم و فنون تهران اولین بیزینس اسکول ایران، در سال ۱۳۷۴ با هدف رشد و توسعه مهارت‌های حرفه‌ای به دانش‌پذیران در حوزه‌های گوناگون تاسیس گردیده است. بنابراین این موسسه، بنیان‌گذار و نخستین مجری دوره‌های مدیریت کسب و کار (MBA و DBA) در ایران با متدهای استاندارد آموزشیِ پیشرفته، و بر اساس آخرین سرفصل‌های روز دنیاست.

مزایای دوره MBA علوم و فنون تهران

یادگیری شیوه های جدید مدیریتی با توجه به متدهای روز دنیا.

آموختن مهارت‌های ارتباطی جهت بالا بردن رضایت شغلی شخصی و جمعی.

توانمند شدن در راستای مدیریت. و بالابردن جایگاه شغلی و امنیت شغلی.

افزایش چشمگیر درآمد با کسب مدرک MBA.

دوره MBA به افراد کمک می‌کند تا بتوانند علاوه بر تعیین اهداف، مسیرهای رسیدن به آن را نیز بیاموزند.

دوره MBA و کلاس‌های مدیریت حرفه ای کسب و کار، شما را به فردی با بینش کامل مدیریتی تبدیل می‌کند. بنابراین تبدیل به فردی خواهید شد که با مهارت و خلاقیت می‌تواند اثرات مثبت داشته باشد. و با تعیین اهداف سازماندهی شده رسالت جمعی را پیاده کند.

جواب سوالات خود را به صورت پادکست گوش دهید

جایگاه دوره MBA علوم و فنون تهران

سوالات پر تکرار دوره MBA

سرفصل‌های دوره MBA

طول مدت دوره 20 ساعت میباشد

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

 مدت زمان کلاس : 20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20ساعت

مدت زمان کلاس: 20ساعت

مدت زمان کلاس: 20ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس : 20 ساعت

  1. مفاهیم کارآفرینی
  2. فرایند ایده‌پردازی
  3. فرصت‌های کارآفرینی در مشاغل خرد
  4. تولید بدون کارخانه
  5. مدل کسب و کار
  6. طرح تجاری

مدت زمان کلاس: 20ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

مدت زمان کلاس: 20 ساعت

نمونه مدرک دوره (ترجمه رسمی)

از ویژگی های مدرک علوم و فنون تهران میتوان به موارد زیر اشاره کرد

اعتبار

مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دارای تاییدیه از مرکز WES کانادا

قابل ترجمه رسمی

قابل ترجمه رسمی به همراه مهر تایید وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری

قابل استعلام

دارای کد رهگیری و قابلیت استعلام ار وزارت علوم

هولوگرام

دارای هولوگرام و ضرایب امنیتی بالا

تحصیل در خارج

بعد از فارغ التحصیلی دوره، میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد HDWM آلمان ادامه تحصیل دهید

میر موسی میر غفاری
میر موسی میر غفاریمعاون، مدیر عامل و مدیر کل خرید همراه اول
Read More
مدیریت یک علم به روزه و مدام در حال تغییره... به همین خاطر شما باید همیشه دنبال آخرین مباحث مدیریتی باشین تا بتونین از رقبای خودتون جلو بیفتین. این چیزیه که من توی موسسه علوم و فنون تهران به شخصه دیدم و تجربه‌اش کردم... استادهای این مجموعه به طور مرتب مطالب آموزشی خودشونو به روز می‌کنن و این باعث می‌شه شما در هر موقعیتی که هستین، اگه توی این دوره‌ها شرکت کنین از علم روز مدیریت عقب نیفتین.
پریوش لاجوردی
پریوش لاجوردی عضو هیات امنا و هیات مدیره موسسه خیریه محک
Read More
من از شرکت در دوره MBA تهران بیزینس اسکول نهایت استفاده رو بردم و فکر می‌کنم یکی از مفیدترین دوره‌هاییه که هر شخصی در جایگاه و مقام مدیریت می‌تونه بگذرونه. این مختص به مدیرهای یه صنعت خاص نمی‌شه بلکه هر کسی که جایی مسئولیتی به عهده داره و تیمی رو اداره می‌کنه، می‌تونه دستاورد خودشو از این دوره داشته باشه. برای مجموعه تهران بیزینس اسکول آرزوی درخشش روزافزون دارم.
زهره اسمعیلی
زهره اسمعیلی مدیر عامل شرکت پارس دیتا
Read More
تهران بیزینس اسکول یه فرصت بی‌نظیر رو برای من فراهم کرد تا از دریچه جدیدی به مدیریت نگاه کنم و با بنیادی‌ترین مفاهیم بیزینس بیشتر از قبل آشنا بشم. شیوه آموزشی توی این موسسه جوری بود که هرگز با خودم نمی‌گفتم خب این درس کجا به درد می‌خوره، یا این یکی چه فایده‌ای برای کسب و کار من داره... تک تک درس‌ها کاربردی بودن و جای خودشونو پیدا می‌کردن. به همین خاطره که همیشه به دوستان و همکارهام توصیه می‌کنم توی دوره‌های MBA و DBA این موسسه شرکت کنن.
شهریار طاهرپور
شهریار طاهرپور سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
Read More
بنده خیلی خوشحال هستم که فرصت شرکت در دوره‌های MBA موسسه علوم و فنون تهران رو داشتم. کیفیت آموزش فوق‌العاده، اساتید بسیار کارکشته و آگاه و تیم آموزش از هر نظر فوق‌العاده بودن. این برای من فرصتی شد تا بتونم دانش خودمو ارتقا بدم و بازنگری خوبی توی آنچه که طی تجربیات خودم به دست آورده بودم، انجام بدم. شرکت توی این دوره‌ها رو به همه مدیرهای کسب و کار توصیه می‌کنم.
رضا غلامی
رضا غلامی رئیس تولید شرکت داروسازی جابر ابن حیان
Read More
با سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان مجموعه علوم و فنون تهران، بنده بسیار خوشحالم که امکان حضور و تحصیل در این مجموعه رو داشتم. تیم تی بی اس عملکرد واقعا فوق‌العاده‌ای داشتن و من کاملا در طول مدت دوره رضایت داشتم. توصیه می‌کنم هر کسی که دغدغه کسب و کار داره... هر کسی که به دنیای کسب و کار علاقه داره و فکر می‌کنه توی این دنیا حرفی برای گفتن داره... در دوره‌های این مجموعه شرکت کنه. با تشکر.

قبل از شرکت در دوره چه سوالاتی از خودمون بپرسیم؟

در دوره حضوری شما می توانید در کلاس های درسی که در محل موسسه تشکیل می شوند، حضور یابید. و از امکانات آموزشی و شبکه سازی در محیط موسسه استفاده کنید. و اگر امکان حضور در موسسه را ندارید، می توانیم دوره های آنلاین و آفلاین MBA را به شما توصیه کنیم که امکان انعطاف پذیری بیشتری را در برنامه آموزشی شما ایجاد می کنند. اما چنانچه در دوره حضوری ثبت نام کرده اید اما یک یا چند جلسه امکان حضور سر کلاس را ندارید، باز هم می توانید جلسه را به صورت آنلاین مشاهده کنید. به این ترتیب امکان دسترسی به فایل های آفلاین آموزش دوره برای تمام دانش پذیران حضوری و آنلاین موسسه امکان پذیر است.

در دوره حضوری شما می توانید در کلاس های درسی که در محل موسسه تشکیل می شوند، حضور یابید. و از امکانات آموزشی و شبکه سازی در محیط موسسه استفاده کنید. و اگر امکان حضور در موسسه را ندارید، می توانیم دوره های آنلاین و آفلاین MBA را به شما توصیه کنیم که امکان انعطاف پذیری بیشتری را در برنامه آموزشی شما ایجاد می کنند. اما چنانچه در دوره حضوری ثبت نام کرده اید اما یک یا چند جلسه امکان حضور سر کلاس را ندارید، باز هم می توانید جلسه را به صورت آنلاین مشاهده کنید. به این ترتیب امکان دسترسی به فایل های آفلاین آموزش دوره برای تمام دانش پذیران حضوری و آنلاین موسسه امکان پذیر است.

از الزامات شرکت در دوره MBA داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس) دانشگاهی است. اما شما باید در مصاحبه حضوری نیز پذیرفته شوید. و داشتن تجربه شغلی مرتبط می تواند برای شما مفید باشد. در این مورد می توانید با ما تماس بگیرید.

بستگی به شرایط کاری و زندگی شما و اهدافتان برای آینده دارد. و اگر هدفتان توسعه مهارتی و یادگیری، ارتقاء شغلی و افزایش درآمد، کارآفرینی، ادامه تحصیل و اشتغال در خارج از کشور باشد، این دوره برای شما مناسب است. می توانید با ما تماس بگیرید. و در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید.

گرایش‌های این دوره بسیار متنوع است. و در حال حاضر، دوره MBA در موسسه علوم و فنون تهران در گرایش‌های عمومی، بازاریابی و استراتژیک برگزار می‌شود. گرایش های کاربردی دیگر همچون مالی، مدیریت پروژه و… نیز به طور دوره‌ای توسط موسسه برگزار می‌گردند. و تعیین گرایش در پایان ترم اول و پس از اتمام دروس عمومی انجام می‌شود.

اگر هدفتان راه اندازی یک کسب و کار باشد، گذراندن این دوره مراحل مختلف کارآفرینی و اداره و توسعه یک کسب و کار جدید را به شما نشان می دهد. و چنانچه قصدتان این باشد که جایگاه شغلی خود را ارتقا دهید یا درآمدتان را بالا ببرید، این دوره می تواند شما را شایسته ایفای نقش در سمت های مدیریتی رده بالای سازمانی کند. اگر بخواهید در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید یا از کارفرمای خارجی پیشنهاد شغلی دریافت کنید، باز هم دوره MBA کمکتان می کند. زیرا می توانید در دوره کارشناسی ارشد MBA دانشگاه مانهایم آلمان شرکت کنید. همچنین مدرک MBA شما در سطح جهانی معتبر و قابل ترجمه و ارائه به دانشگاه ها و موسسات گوناگون بین المللی است.

و اگر هدفتان تقویت جایگاه شغلی خودتان و مهارت آموزی باشد، باز هم از دروس کاربردی این دوره بهره مند می شوید، و چنانچه شغلی خارج از حیطه مدیریت داشته باشید (همچون مشاغل هنری، وکالت، مشاغل حوزه درمانی و…) می توانید با آموزش علم و مهارت مدیریت، سمت های مدیریتی در زمینه تخصصی خود را نیز بر عهده بگیرید. علاوه بر همه این ها، داشتن مدرک MBA مورد قابل توجهی در رزومه کاری و آموزشی شما خواهد بود.

ریاست هیات علمی موسسه علوم و فنون تهران را پروفسور محمد تقی وزیری (عضو هیات علمی دانشگاه کالیفرنیا و نماینده بانک جهانی اروپا) و دکتر حمید دیهیم (استاد دانشگاه نیویورک، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و موسس انجمن اقتصاددانان ایران) بر عهده دارند. اساتید این دوره ها علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی برتر کشور، از سال ها تجربه حرفه ای در زمینه تدریس علوم مدیریتی و کسب و کار بهره مند هستند. به علاوه تجربه اجرایی حضور در سازمان های بزرگ جهانی و ایرانی را نیز دارند. و با مسائل روز تجارت جهانی و منطقه ای و رویه های عملیاتی مدیریت کسب و کار آشنایی دارند.

شما با ثبت نام در سایت و خرید دوره آفلاین می‌توانید از پنل کاربری خود به ویس‌های دوره دسترسی داشته باشید.

دوره MBA هم سطح با کارشناسی ارشد است. و بیشتر روی مهارت آموزی و بنیادهای علمی و عملیاتی مدیریت کسب و کار تاکید دارد. اما دوره DBA هم سطح با دکترا محسوب می شود و تمرکز آن بیشتر بر روی مشاوره مدیریت، تحقیق و پژوهش و ارتقاء دانش آموختگانی است که قبلا دوره MBA را گذرانده اند. بنابراین پیش نیاز شرکت در دوره DBA داشتن مدرک MBA یا مدرک کارشناسی ارشد دانشگاهی است. اگر می خواهید بیشتر در مورد تفاوت این دو دوره بدانید، مطالعه مقاله تفاوت MBA و DBA را نیز به شما توصیه می کنیم.

ثبت نام اولیه

شما میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان پیرامون دوره MBA، هر روز حتی جمعه ها از ساعت 9 صبح الی 5 عصر با شماره 90008000 تماس حاصل نمایید و یا با پر کردن فرم زیر منتظر تماس کارشناسان واحد آموزش باشید

خانهدوره هاتماس با ما