در روز رشد ۲۱ هزار و ۲۳۴ واحدی شاخص ، دو شرکت بیمه به همراه ۱۳ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و مثبت آغاز به کار کرد به طوری که با افزایش عرضه خصوصاً در گروه بانک و خودرو در دقایق پایانی در نهایت نماگر بازار با رشد ۲۱ هزار و ۲۳۴ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۵۲۷ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۶.۶ و ۷.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، ایران خودرو و بانک تجارت با داد و ستد بیش از ۱.۶، ۱.۵ و ۱.۳ میلیارد سهم و توسعه و عمران امید به همراه بانک صادرات با تقاضای ۸۵۲ و ۷۵۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۹ تا شش برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت لوازم خانگی پارس حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد ۲.۶ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۴.۵ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های شوکوپارس، بیمه حافظ، نفت پاسارگاد، فولاد کاویان، سرمایه گذاری توسعه شمال، صنایع نسوز توکا، سیمان‌صوفیان، بیمه‌سرمد، سموم علفکش، ایران مرینوس، شیشه قزوین، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، بسته بندی ایران و پلاستیران مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور دو شرکت بیمه به همراه ۱۳ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و… می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.