مطرح کردن مسئله با مدیران

هیچ‌یک از ما دوست نداریم مسئله مهمی که برای کسب و کار پیش می‌آید و مربوط به حوزه مسئولیت ماست را با مدیر خود مطرح کنیم. مدیران از اینکه زیردستشان مسائل مختلف را پیش آن‌ها بازگو کند خوششان نمی‌آید و این حس به آن‌ها دست می‌دهد که حتماً زیردست شایسته‌ای که از پس مسائل برآید در اختیار ندارند و همه‌چیز را می‌خواهند از طریق مدیر حل کنند، ولی مشکل اینجاست که در مورد برخی مسائل مهم کسب و کار مانند از حد گذشتن هزینه‌های یک پروژه یا ورود رقبای قدرتمند و از دست دادن سهم بازار، چاره‌ای جز مطرح کردن با مدیر وجود ندارد.
در اینجا چند گام را معرفی می‌کنیم تا هم بتوانید مسئله را با مدیرتان مطرح کنید و هم رابطه مبتنی بر اعتماد و لیاقت شما با مدیرتان خدشه‌دار نشود:
مسئله را شرح دهید: نخست باید در مورد کلیات و همچنین موارد جزئی مربوط به مسئله و تأثیری که بر سازمان و اهداف آن می‌گذارد با مدیرتان صحبت کنید. مسئله‌ای که به‌صورت مبهم و نامفهوم ابراز می‌شود صورت خوشی ندارد و مطرح کردن آن با مدیر نیز ثمره‌ای در پی ندارد.
راه‌حل یا رویکرد خود را ارائه دهید: به مدیرتان بگویید که تاکنون برای حل مسئله چه کرده‌اید و چند راه‌حل نیز برای او مطرح کنید تا او بتواند از میان گزینه‌های مطرح‌شده از سوی شما دست به انتخاب بزند. با این کار شایستگی خود را نیز به مدیر نشان داده‌اید.
آثار و پیامدها را توضیح دهید: تأثیری که راه‌حل‌های مختلف بر سازمان و واحد شما خواهند داشت را توضیح دهید. حتی در مورد آثار بلندمدت نیز به‌صورت دقیق و جزئی صحبت کنید.
در مورد منافع بحث کنید: بحث خود را بر مثال‌هایی از منافعی که ایده‌های شما دارد متمرکز کنید. بسیاری از مدیران به‌ویژه در مورد مسائل مهم ریسک گریزند و فقط در صورتی منافع احتمالی را می‌پذیرند که به‌صورت دقیق و واقع‌بینانه بیان شوند.
مسئولیت نتایج را به عهده بگیرید: تعهد خود به موفقیت راه‌حل خود را نشان دهید. اگر خودتان به راه‌حلتان اطمینان نداشته باشید چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید که مدیرتان به راه‌حل شما اطمینان کند؟ با مدیر خود به یک طرح عملیاتی برای پیاده‌سازی ایده خود توافق کنید و کار را آغاز کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.