در محل کار لباس چه رنگی بپوشیم

در محل کار لباس چه رنگی بپوشیم


انتخاب رنگ لباس مناسب لباس در محل کار یکی ازمهمترین تصمیماتی است که ما هر روز با آن مواجهیم. برای درک بهتر از اثرات رنگ ها در سازمان این مقاله را بخوانیم:

1. سبز

این رنگ نشان دهنده تازگی، امنیت و هماهنگی است. رنگ سبز به چشم ها آرامش می بخشد و کمترین فشار چشم را ایجاد می‌کند و برای افرادی که ساعت های زیادی جلوی صفحه می‌نشینند انتخاب خوبی است.

2. آبی

این رنگ حقیقت و حکمت است. همچنین اثر آرام بخش دارد و با عقل مرتبط است و پایدارترین رنگ است. بنابراین اگر یک محل کار پر فرط و هیجان دارید، آبی رنگی عالی برای پوشیدن برای مقابله با تنش است.

3. قهوه ای

رنگ پایداری، قهوه ای نیز مردانه دیده می شود. اگر یک زن در یک محل کار عمدتاً مردانه هستید، پوشیدن کت و شلوار قهوه ای شکلاتی می تواند به شما اعتبار بدهد.

4. مشکی

معمولا رنگ مشکی با رسمی بودن و ظرافت همراه است. همچنین به عنوان رنگ رهبری در نظر گرفته می شود.

اگر مدیر ارشد هستید یا دوست دارید مردم شما را جدی‌تر بگیرند (مثلاً اخیراً ارتقا یافته‌اید) فقط کت و شلوار مشکی بپوشید

2. خاکستری

خاکستری به این معناست که افراد منفعل، کم تعامل و کم انرژی هستند. اگر به پوشیدن خاکستری علاقه دارید، ست کردن آن با رنگ روشن‌تری مانند آبی می‌تواند تاثیر منفی را جبران کند.

رنگ لباس

بدترین رنگ ها برای پوشیدن در دفتر

1. زرد

رنگ لباس

این شادترین رنگ در بین همه‌ی رنگ ها است و معمولاً شادی را تحریک می‌کند. با این حال، زرد یک رنگ ناپایدار در نظر گرفته می شود، بنابراین می‌تواند برای شرکت بیش از حد انرژی بخش باشد و پوشنده را ضعیف به نظر برساند.

2. قرمز

لباس در محل کار

این رنگ هیجانات و اشتیاق است برای اولین قرار عالی است، اما نه برای دفتر. همچنین متابولیسم و فشار خون را افزایش میدهد، به همین دلیل است که برای علائم ایست و ماشین های آتش نشانی استفاده می شود. قرمز در محیط کار کمی خصمانه به نظر می رسد، پس قبل از اینکه اغلب آن را بپوشید، دوباره فکر کنید.


رنگ هایی که باید در حد اعتدال استفاده شود:

1. نارنجی

این رنگ محرک و اشتیاق است. به اندازه قرمز تهاجمی نیست، اما می تواند توجه را جلب کند، بنابراین خوب است که در حد اعتدال بپوشید.

2. بنفش

بنفش مردم را به یاد سلطنت و تجمل می اندازد. همچنین رنگ جادو است. با این حال، از آنجایی که بنفش به ندرت در طبیعت دیده می شود، مصنوعی نیز دیده می شود. روسری، کراوات یا کیف پول بنفش می تواند افزودنی زیبا و ظریف برای هر لباسی باشد.

3. سفید

این رنگ با تمیزی و کمال همراه است. این همیشه یک انتخاب مطمئن برای پیراهن یا روسری است، اما رنگ سفید بیش از حد نشان دهنده ترسو بودن است که برای روابط در محل کار خوب نیست.

جمع بندی:

رنگ ها بر خلق و خوی ما و درک دیگران از ما تأثیر می گذارند. البته، رنگ‌ها تنها چیزی نیستند که بر دید مردم از ما تأثیر می‌گذارند. حتی اگر کت و شلوار زرد بپوشید، همچنان می‌توانید در محل کار مورد پسند قرار بگیرید. با این حال، هنگامی که رنگی را برای لباس در محل کار انتخاب می کنید، رنگ لباس ای را انتخاب کنید که به نفع شما باشد.

ثبت امتیاز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *