صفر تا صد کوچینگ (Coaching)

مقدمه

کوچینگ (Coaching) واژه‌ای نسبتا جدید و تازه است که چند دهه‌ای است که به دنیای مدیریت و کسب کار پا نهاده و با آن عجین شده است. کوچینگ در لغت به معنی “مربیگری” است و مفهوم آن، به هر نوع هدایت و جهت دادن به اشخاص در مسیر توسعه‌ی فردی و جمعی اشاره دارد. دامنه‌ی تعریف و کاربرد این مفهوم به قدری گسترده است که امروزه کوچینگ به یک مهارت و دانش مهم تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم تا صفر تا صد کوچینگ را در قالب عناوین زیر به شما توضیح دهیم.

تعریف کوچینگ
تاریخچه کوچینگ
تفاوت کوچینگ و منتورینگ
انواع کوچینگ و معرفی ۱۳ دسته از آن
اهمیت و ارزش کوچینگ در جامعه
جمع‌بندی مقاله کوچینگ
تعریف کوچینگ

کوچینگ یک روش آموزشی و توسعه‌بخشی است که در این سبک، یک فرد با تجربه‌تر و متخصص‌تر به افراد دیگر مشاوره می‌دهد تا سایر افراد هم بتوانند مهارت‌های خود را ارتقا دهند و پیشرفت فردی و جمعی داشته باشند. شاید بتوانیم کوچینگ را یکی از ابزارهای توسعه‌ی مدیریتی و مهارتی بدانیم؛ اما باید در نظر داشته باشیم که مفهوم کوچینگ بسیار فراتر و گسترده‌تر از آموزش توسط مدیریت مجموعه است. کوچینگ یک فرایند فردی است که هم به ماهیت مشتری و هم به دانش، مهارت‌ها و توانایی‌های مربی بستگی دارد. با این حال، مربیان چندین تکنیک و ابزار شناخته شده‌ی واحد، برای استفاده در در موقعیت‌های کوچینگ دارند.

از آنجایی که سازمان‌ها اهداف و مزایای متعدد کوچینگ را درک کرده‌اند، این دانش به‌طور چشمگیری رشد کرده است و برخی از سازمان‌ها فعالانه برای ایجاد فرهنگ کوچینگ تلاش می‌کنند. امروزه امکان اخذ آموزش و گواهینامه در زمینه کوچینگ و مشاوره وجود دارد و به عنوان یک مسیر شغلی کاملا مستقل فعالیت می‌کند.

تاریخچه کوچینگ

تاریخچه‌ی کلمه “کوچینگ” ریشه در کلمه انگلیسی “carriage” دارد که از coche فرانسوی یا کلمه آلمانی klatsch گرفته شده است. با این حال، منشأ واقعی این کلمات در روستای مجارستانی به نام “kocs” نهفته است، جایی که برای اولین بار یک کالسکه ساخته شد.

این کلمه از قرن پانزدهم به کار رفته و بر بسیاری از زبان‌های دیگر تأثیر گذاشته است. از این رو، مربی کسی است که دانش آموز را از طریق توصیه‌ها و پیشنهادات خود از طریق یک چالش یا سختی خاص “حمل” می‌کند.

تاریخچه کوچینگ
داستان تولد کوچینگ

در سال 1992 کتاب «کوچینگ برای عملکرد» نوشته جان ویتمور (John Whitmore)، کوچینگ را به عنوان «شکوفا کردن پتانسیل افراد، برای به حداکثر رساندن عملکردشان» تعریف کرد. منشأ حرفه‌ی کوچینگ از مفهوم جمله ی (یادگیری توسط خود شخص بسیار بهتر و موثرتر از آموزش و تعلیم صرف است) بدست آمده است.

برای اولین بارشخصی بنام آقای گوربی (Gorby) در مقاله ای به این واژه اینچنین اشاره کرده : « برای افزایش بازدهی و بهبود عملکرد نیروهای انسانی، باید افراد متخصص تر به افراد تازه واردتر آموزش دهند و کوچینگ افراد را برعهده بگیرند». البته به نظر میرسد در این جمله از ایشان، کوچینگ با معنی مستقیم اموزش و منتورینگ (Mentoring) اشاره دارد. (در ادامه ی مقاله به تفاوت های میان کوچینگ ومنتورینگ اشاره ای خواهیم کرد.)

اقای جاناتان پسمور (Jonathan Passmore) محقق حرفه ی کوچینگ، نیزبیان کرده است که در سال 1911 این واژه در متون مدیریتی و مهارتی وجود داشته است.

کوچینگ یعنی رشد دادن افراد به سمت هدف
تفاوت کوچینگ و منتورینگ

کوچینگ و منتورینگ دو اصطلاح جدیدی هستند که امروزه بسیار به گوش می‌خورند. عده ای این دو را یکی دانسته و عده‌ای دیگر، معتقدند که تفاوت های مهمی میان این دو اصطلاح وجود دارد و مرزهای آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. از جمله محققان برتر این حوزه می‌توان به افراد سرشناسی مانند گاروی (Robert Garvey)، استوکس (Paul Stokes) و مگینسون (David Megginson) اشاره کرد. افرادی که با مطالعه‌ی مقالات بسیار زیاد در مورد این موضعات هنوز نتوانسته‌اند به مرزهای دقیق بین این تعاریف اشاره کنند.

اما اگر بخواهیم بطور جزئی‌تری نگاه کنیم میبینیم که تفاوت های بین کوچینگ ومنتورینگ را نمی توان نادیده گرفت. کوچیک شخصی است تسهیل‌گر! او با ارائه‌ی راهنمایی‌هایی متخصصانه سعی دارد تا فضایی را ایجاد کند که افراد مسیردهی و بهبود فرایند داشته باشد. اما منتورینگ کیست؟ منتورینگ شخصی است با دانش تخصصی در مورد موضوع که می تواند آموزش دهد و توصیه‌هایی حرفه‌ای در راستای انجام کار داشته باشد.

تفاوت بین منتورینگ و کوچینگ
مثالی برای درک بهتر کوچینگ و منتورینگ

برای شفافیت بیشتر به این مثال دقت کنید؛ شخصی در حال ساختن برج‌های بسیار عظیمی در سطح شهر است. او برای ادامه ی مسیر پروژه به یک کوچ و منتور نیاز دارد. منتور به او میگوید که مثلا این برجی با این ارتفاع بهتر است از فلان مقدار متریال استفاده شود تا مستحکم‌تر باشد (او از علم تخصصی آن حوزه در توصیه‌هایی دارد.) اما کوچینگ پیشنهاد می‌دهد که اگر متریال خود را از فلان منطقه شهر بخرند بسیار بصرفه‌تر است؛ یا مثلا پیشنهاد می‌دهد تبلیغاتی را جهت جذب سرمایه‌گذار انجام دهند؛ یا فلان کار را برای افزایش بهره‌وری نیروهای کار انجام دهند تا افراد با انرژی و انگیزه بیشتری کار کنند و مدت زمان ساخت کاهش پیدا کند.(کوچینگ با ارائه‌ی مهارت‌های خود و مسیردهی، مسیر را هموارتر می‌کند.) داشتن مهرات کوچینگ نیازمند آموزش حرفه‌ای است، شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از دوره‌های کوچینگ موسسه‌ی علوم و فنون یا با شماره 80009000 تماس حاصل نمایید و یا روی کلمه‌ی کوچینگ کلیک کنید.

انواع کوچینگ و معرفی ۱۳ دسته از آن

تا اینجای مقاله به مفاهیم کوچینگ چیست و اینکه این اصطلاح رایج از کجا آمده است پرداختیم. در ادامه قصد داریم تا شما عزیزان را با انواع کوچینگ‌ها و تاثیرگذاری آن ها در جامعه آشنا کنیم.

کوچینگ سلامتی (health coaching)

مراقبت‌های بهداشتی افراد جامعه همیشه از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. پرورش افراد سالم موجب تشکیل جامعه ی ای سلامت خواهد شد. کوچینگ سلامتی، با ارائه‌ی آموزش‌های بهداشتی و کوچینگ آن‌ها، افراد را برای تصمیم‌گیری هوشمندانه در مورد خرید محصولات مراقبت‌های بهداشتی و هر نوع سبک زیست سلامتی آگاه می‌کند.

کوچینگ زندگی (Life Coaching)

افرادی که لایف کوچ هستند عمدتاً بر روی توسعه فرد تمرکز دارند. این نوع کوچ برای افرادی که در موارد زیر به کمک نیاز دارند می تواند بسیار کارامد باشد:

افرادی که میخواهند هدف زندگی خود را تعیین کنند

کسانی که قصد دارند تا از طریق باز نگری به خود، عمل خود را در زندگی بررسی کنند وبرنامه ای هدفمند داشته باشند.

هر فردی که بعنوان یک لایف کوچ در حال فعالیت است باید از مهارت گوش دادن فعالانه، مسئولیت‌پذیری برخوردار باشد و بتواند با داشتن پشتیبانی خوب، راهنمایی های بیطرفانه ای نیز داشته باشد.

کوچینگ کسب و کار (Business Coaching)

این نوع از کوچینگ، با تمرکز بر کمک به کارآفرینان و صاحبان مشاغل تلاش می کند تا بتواند به صاحبان مشاغل چشم اندازی از کسب و کارشان از گذشته تا به امروز ارائه دهد تا مجموعه ها بتوانند با یک دید جامع و کلی از روند پیشرفت کاری تا به امروز، استراتژی جدیدی برای قدم های بعدی خود بچینند. یکی دیگر از تاثیرات مثبت کوچینگ بیزنس این است که با آگاهی بخشی، کمک کند تا مجموعه‌هاگا فرصت‌های رشد موفق کسب و کار را شناسایی و اجرا کنند. کوچینگ کسب و کار هم برای گروه های داخل یک سازمان (جمعی) و هم برای افراد (تکی) کاربرد دارد.

کوچینگ اجرایی (Executive Coaching)

کوچینگ اجرایی نیز همانند کوچینگ کسب و کار، بر رشد کسب و کار تمرکز دارد. این نوع کوچینگ ابزارها و استراتژی های باشکوهی را برای بهبود سریع به رهبران (مدیران) برتر در یک سازمان ارائه می دهد. کوچینگ اجرایی بیشتر بر ارتقای سطح درون سازمانی و درون شرکتی متمرکز است. اگر کوچ کسب و کار فردی حرفه ای و با تجربه باشد، دانش اموختگان او به افرادی تبدیل می شوند که میتوانند تیم خود را بهتر مدیریت کنند؛ ایده ها و دیدگاه های جدید ارائه دهند و افزایش عملکرد کسب و کار داشته باشند.

کوچینگ رهبری (Leadership Coaching)

کوچینگ رهبری وکوچینگ اجرایی مفاهیمی نزدیک به یکدیگر هستند اما با اندکی تامل متوجه میشویم که مخاطبان این دو مفهوم با یکدیگر متفاوت هستند. کوچینگ اجرایی با ایجاد پشتیبانی و انگیزه سعی میکند تا عملکرد افراد یک مجموعه را افزایش دهند؛ اما کوچینگ رهبریبا تمرکز بر مدیران مجموعه سعی دارد تا مهارت های مدیریتی آن ها را توسعه ببخشد، تعارضات بین افراد را حل کند و در مجموع به بهبود روند مدیریتی کمک کند.

“شرکت ها مربیانی را استخدام می کنند تا به مدیران بیاموزند که چگونه مهارت های مدیریتی را تقویت کنند و به طور موثر ارتباط برقرار کنند” – دایان ای. لوئیس

کوچینگ عملکرد (Performance Coaching)

یکی از بهترین انواع کوچینگ، (Performance Coaching) یا کوچینگ عملکرد است. این سبک کوچینگ در میان انواع مختلف کوچینگ، برای مدیران و کارمندان یک شرکت بسیار مفید و حائز اهمیت است. کوچ عملکرد با افزایش اثربخشی، بهره وری در کار، توسعه شخصی بر اساس اهداف عملی سعی دارد تا موانع فکری کارکنان را برطرف کند و به آن ها انگیزه و انرژی مثبت دهد تا افراد با روحیه و اعتماد به نفسی زیاد در راستای ارتقای خود و مجموعه گام های مهمی بردارند.

مدل عملکرد این شیوه به دسته بندی های زیر تقسیم میشود:

مدل های کسب و کار نظری
مدل های روانشناسی ورزشی
نظریه روانشناسی

کوچینگ با عملکرد بالا (High-Performance Coaching)

این نوع کوچینگ برای رهبران، کارمندان، ورزشکاران و یا هر گروه دیگر از افراد جامعه مناسب است .این حرفه به مشتریان کمک میکند تا از نظر عملکرد به رده هایی بسیار خوبی برسند.

انواع کوچینگ‌ها
کوچینگ شغلی (Career Coaching)

در موارد قبل گفتیم که کوچینگ کسب و کار نیازهای مشتریان را در چارچوب محدودیت های سازمان برآورده می کند اما کوچینگ شغلی وظایف دیگری را برعهده دارد. کوچینگ شغلی راه حل هایی را در مسیر پیشرفت شغلی فرد به او ارائه می دهد. راهنمایی هایی مانند اینکه چگونه می تواند با بهترین کیفیت ممکن دنبال شغل بگردد؟ در نوشتن رزومه به چه نکاتی باید توجه کند؟ مهارتهای خود را چگونه بیان کند که ساختار سازمانی داشته باشد؟ و در نهایت چگونه به هدف شغلی مناسب و ایده آل خود دست پیدا کند. برای اینکه فردی بتواند کوچینگ عالی داشته باشد باید آموزش ببیند و مهارت های لازم مانند مشاوره و راهنمایی حرفه ای و ابزارهای روان شناسی را داشته باشید.

کوچینگ سازمانی (Organizational Coaching)

این نوع کوچینگ راهنمایی و ابزارهایی را در سطح سازمان-مدیریت فراهم می کند.

کوچ های سازمانی به مشاغل کمک می کنند تا تحولی و سیستماتیک در مجموعه ی خود رقم بزنند. در کوچینگ کسب و کار، تمرکز بر رهبران (مدیران) درون یک سازمان است؛ درحالیکه، با کوچینگ سازمانی، منافع به جای سطح فردی، متوجه کل سیستم سازمان می شود.

 کوچینگ رابطه (Relationship Coaching)

کوچینگ رابطه به داشتن یک زندگی ایده‌آل و عاشقانه محدود نمی‌شود. کوچینگ رابطه به افراد کمک میکند تا ارتباطات و تعاملات خود را با یکدیگر بهبود ببخشند. کوچ های رابطه هم در زمینه‌های شخصی و هم در زمینه کاری می‌توانند به افراد کمک کنند.

 کوچینگ صمیمیت (Intimacy Coaching)

کوچینگ صمیمیت به عنوان یک راهنما در بهبود صمیمیت میان افراد عمل می کند. علاوه بر صمیمیت جنسی، صمیمیت عاطفی نیز وجود دارد. کوچینگ صمیمت سعی دارد تا مسایل زیر را برای افراد بهبود ببخشد:

احساس راحتی در هنگام نزدیکی با همسر

احساس امنیت در حین صمیمیت روابط بین فردی

غلبه بر آسیب های عاطفی مرتبط با صمیمیت

 توسعه شخصی (Personal Development Coaching)

این شکل از کوچینگ، متمرکز دقیق بر رشد شخصی است. یک کوچ توسعه شخصی به مخاطبان خود

غلبه بر موانع خاص، دستیابی به اهداف مشخص، هدفمندی و پیشرفت را آموزش می‌دهد.

بر خلاف سایر انواع کوچینگ که دامنه‌ی فعالیتشان بسیار محدودتر هستند، یک مربی توسعه شخصی می تواند در تعیین و دستیابی به اهداف در موارد زیربه افراد کمک کند:

اهداف کسب و کار، اهداف مالی، اهداف سرمایه گذاری، اهداف زندگی شخصی، تندرستی، روابط و…

کوچینگ اعتماد به نفس (Confidence Coaching)

درست همانطور که یک کوچ کسب و کار معتبر به افراد کمک می کند تا به سطوح بالاتری از رشد کسب و کار برسند، کوچ اعتماد به نفس نیز به مشتریان در به دست آوردن (دوباره) اعتماد به نفس سالم کمک می کند. یک کوچ اعتماد به نفس با موفقیت افرادی را راهنمایی می کند که در موارد زیر نیاز به کمک دارند:

باورهای محدود کننده

عدم عزت نفس

ترس

خجالتی بودن

اهمیت و ارزش کوچینگ در جامعه

کوچینگ یک روش متداول برای توسعه کارکنان است که نتایج مثبتی در کسب و کار را ایجاد کرده است. طبق یک نظرسنجی در سال 2019 از فدراسیون بین المللی مربیان (ICF) و موسسه سرمایه انسانی (HCI) فرهنگ کوچینگ تاثیر بسیار زیادی در توسعه کسب و کار و پیشرفت مجموعه ها دارد. بر این نظرسنجی شرکت ها و افرادی که از کوچینگ های حرفه ای بهر مند هستند از نظر رضایت مشتری، انطباق با مقررات، جذب استعداد، سودآوری، ارزش سهامدار، بهره وری نیروی کار، تغییر استراتژیک در مقیاس بزرگ و توسعه و تحویل محصول/خدمات جدید دستاوردهای بسیار خوبی کسب کرده‌اند.

البته مهارت کوچینگ مناسب هر شخصی نیست و برخی افراد تمایلی ندارند که روند ‍‍‍پیشرفت خود را بررسی کنند و یا تمایلی به تغییر ندارند. عدم تمایل به تغییر دادن و بروزرسانی هر مسیری کاملا شخصی است که اصلا اهمیت کوچینگ را زیر سوال نخواهد برد. حتی یک کارمند برجسته نیز می تواند از داشتن یک کوچ حرفه ای بهره‌مند شود تا بتواند به جایگاه های بسیار بالاتری دست پیدا کند.

کوچینگ چیست

جمع‌بندی مقاله

در سال های نه چندان دور، زمانی که حرفه ای بنام کوچینگ پا به دنیای امروزی نگذاشته بود، توسعه ی سازمان ها و افراد با سرعت کم و مبتنی بر تجربه پیش میرفت. ازمون و خطاهای زیاد هزینه های زیاد از جمله ضرر های مالی و کاهش انرژی سازمانی و اتلاف زمان و از دست دادن نیروهای انسانی را در بر داشت. نیروهای انسانی متعد و با تجربه ای که فقط نیاز به یک کوچینگ برای توسعه و بهبود عملکردی داشتند، بعلت عدم درک از سمت مجموعه ها ترد میشدند.

حال سازمان مجبور به استخدام و جذب دوباره و صرف همان سیکل همیشگی و تکراری بود که قطعا نتیجه ای در پی نداشت. این فقط یک مثال از یکی از مزایای کوچینگ سازمانی بود امروزه کوچها افراد را در هر زمینه ای هدایت میکنند و به آن‌ها زمینه ی رشد و شکوفایی می دهند و ما شاهد آن هستیم نقش کوچینگ با توجه به نیازهای جامعه هرروز پررنگ و پر رنگ تر میشود. ما سعی کردیم در این مقاله شما دوستان عزیز را با تاریخچه کوچینگ و نقش آن در جامعه ی امروزی آشنا کنیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از دوره ها و مشاوره های مجموعه با شماره 80009000 تماس بگیرید و یا بر روی کلمه‌ی کوچینگ کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.