شش پرسش طلایی برای مصاحبه شغلی

مصاحبه هنوز هم متداول‌ترین شیوه سنجش داوطلبین استخدامی است. شاید مهم‌ترین جنبه مصاحبه کردن، پرسیدن سؤالات مناسب از داوطلب استخدامی است؛ سؤالاتی که بتوان با آن‌ها نقاط ضعف و قوت مصاحبه‌شونده را کشف کرد. اینکه چه سؤالی برای سنجش فرد مناسب است بستگی به شغل موردنظر دارد ولی برخی پرسش‌ها را می‌توان در اغلب شرایط پرسید و اطلاعات خوبی در مورد توانمندی‌های مصاحبه‌شونده به دست آورد:

 

چرا باید شما را استخدام کنیم؟

با این پرسش می‌توان فهمید که آیا فرد از توانمندی‌های خود آگاه است یا خیر و اینکه آیا آن توانمندی‌ها به درد سازمان می‌خورد یا اینکه ارتباطی با اهداف و استراتژی‌های سازمان ندارد.

 

اگر به گذشته برگردید، چه مسیر زندگی‌ای را پیش می‌گیرید؟

قدرت تصمیم‌گیری، تحلیل و همچنین تجسم خلاق مصاحبه‌شونده را می‌توان با استفاده از این پرسش سنجید.

 

به نظرتان در چه زمینه‌هایی باید خود را تقویت کنید؟

هیچ فردی وجود ندارد که از هر نظر کامل باشد. اگر فردی در پاسخ به این سؤال بگوید: «هیچ زمینه‌ای»، یعنی اینکه اهل یادگیری نیست و یا اینکه صادقانه عمل نمی‌کند و اگر موارد متعددی را به‌عنوان نیاز آموزشی خود برشمارد، یعنی چندان فکر توسعه خود نبوده است!

 

بهترین همکار شما چه کسی بود و چرا او را بهترین همکار خود می‌دانید؟

این پرسش نشان می‌دهد که مصاحبه‌شونده در کنار چه کسانی می‌تواند به‌خوبی کار کند و هم اینکه چه ویژگی‌هایی را مثبت و ارزشمند می‌شمارد.

 

چه چیزی در کار به شما انگیزه می‌دهد و چه چیزی موجب سرخوردگی شما می‌شود؟

با این سؤال می‌توانید انگیزه‌ها و نگرش‌های مصاحبه‌شونده را کشف کنید. هرچند در پاسخ به این سؤال، همه سعی می‌کنند چیزهای خوبی بگویند، ولی باز هم امکان این وجود دارد که کشف کنید در ذهن مصاحبه‌شونده چه می‌گذرد.

 

مهم‌ترین دستاورد کاری یا شخصی شما در زندگی چه بوده است؟

پاسخ فرد به این پرسش نشان می‌دهد که آیا وی انسان موفقی است یا خیر. همچنین اینکه فرد چه چیزی را دستاورد می‌داند نیز بسیار مهم است. برای برخی، تحمل شرایط کاری سخت یک دستاورد است و برای برخی دیگر انجام یک کار خلاقانه و الی‌آخر. آنچه که از نظر فرد دستاورد محسوب می شود باید با آنچه برای سازمان شما مهم است هماهنگ و همراستا باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.