شش درس مدیریتی از نلسون ماندلا

 

همان‌طور که می‌دانید یکی از روش‌های یادگیری، در نظر گرفتن رفتار انسان‌های موفق است. نلسون ماندلا را همه به‌عنوان یک رهبر در تاریخ می‌دانند که دستاوردهای بزرگی هم برای کشور خود، افریقای جنوبی، و هم برای جهانیان به ارمغان آورد. به‌راستی چه عواملی منجر به موفقیت کم‌نظیر وی شده است؟ در اینجا قصد داریم به این عوامل بپردازیم، البته از منظر مدیریتی. یعنی می‌خواهیم بدانیم نلسون ماندلای فقید چه آموزه‌هایی برای مدیران می‌توان داشته باشد:

 

رهبری مستلزم داشتن پست رسمی نیست:

همان‌طور که می‌دانید نلسون ماندلا سال‌های سال هیچ پست مهمی نداشت و حتی چندین سال را در زندان گذراند ولی در همین دوران بود که مردم افریقای جنوبی را هدایت می‌کرد.

 

داشتن چشم‌انداز ایده‌آل:

برخی افراد، مهم‌ترین کاری که رهبران سازمان باید انجام دهند را، ایجاد و تقویت یک چشم‌انداز مشترک در مورد آینده ایده‌آل می‌دانند. ماندلا، برابری نژادی و حاکمیت عدالت در جامعه را به‌عنوان چشم‌اندازی ایده‌آل به پیروان خود منتقل می‌کرد.

 

عزم و اراده قوی:

حتی در سخت‌ترین شرایط نیز، ماندلا از اهداف و چشم‌انداز خود دست نکشید و با پشت‌کار فراوان آن را پی گیری می‌کرد. حتی زمانی که تقریباً هیچ کورسوی امیدی به چشم نمی‌خورد، ماندلا دست از تلاش برنداشت.

 

تفویض اختیار و توانمندسازی زیردستان:

ماندلا یک جمله معروف دارد: «از پشت بقیه را رهبری کن و اجازه بده آن‌ها فکرکنند که در جلو هستند». از نظر او نباید این حس به زیردستان دست دهد که دارند هدایت می‌شوند و هیچ اختیاری ندارند. بلکه آن‌ها باید پیشرو باشند، ایده بدهند و مدیر نقش هماهنگ‌کننده آن‌ها را به عهده داشته باشد.

 

دنیا سیاه‌وسفید نیست:

ماندلا همیشه تأکید داشت که دنیای انسان‌ها بسیار پیچیده است و دسته‌بندی آن‌ها به خوب و بد چندان مناسب نیست. مدیران کار خود را در سیستم‌های اجتماعی به انجام می‌رسانند و نباید با عقاید و پیش‌فرض‌های ساده، واقعیات پیچیده را نادیده بگیرند.

 

اهمیت روش‌های نرم مدیریتی:

دیگران به دلیل شخصیت جذاب و محبوب ماندلا از او اطاعت می‌کردند. او حتی بر مخالفان خود نیز تأثیر مثبت می‌گذاشت و آن‌ها را با خود همراه می‌کرد. درصورتی‌که مدیران نیز به‌جای زور و اجبار، از روش‌های نرم استفاده کنند، اثربخشی بیشتری خواهندداشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.