شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

فهرست مطالب

شرایط تحصیل در آلمان شامل امکان شرکت در دوره های متنوع به زبان انگلیسی، هزینه مقرون به صرفه، تأکید بیشتر بر تجربه عملی دانشجویان و چشم اندازهای عالی آینده در آلمان است. تصمیم گیری برای پذیرش کارشناسی ارشد در آلمان آسان است. اما برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که هیچ دانش قبلی در مورد سیستم آموزشی آلمان ندارند، ارائه درخواست برای این دوره می تواند ترسناک باشد. به علاوه، آنها نمی دانند که کدام دانشگاه را انتخاب کنند یا راحت ترین دانشگاه برای پذیرش در آلمان کدام است و یا به لحاظ کیفیت بالای آموزشی چه انتخاب هایی وجود دارد.

در ادامه نکاتی را ذکر می کنیم که برای درخواست پذیرش کارشناسی ارشد در آلمان نیاز است بدانید. شرایط تحصیل در آلمان حتی برای راحت ترین دانشگاه هم می تواند دشوار باشد. اما اگر می خواهید در این زمینه آگاهی بیشتری کسب کنید و ساده ترین راه را برای پذیرش تحصیلی در آلمان بدانید، با ما همراه باشید.


اینجا را هم ببینید: دوره کارشناسی ارشد MBA آلمان (ویژه دارندگان مدرک MBA علوم و فنون تهران)


دوره کارشناسی ارشد MBA آلمان

1. تحقیق کنید که دانشگاه و دوره مناسب برای شما کدام است.

هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان، ابتدا باید اهداف آتی دانشگاهی و شغلی خود را شناسایی کنید، اگر قبلاً این کار را نکرده اید. سپس باید با انتخاب دانشگاه و برنامه کارشناسی ارشد که کاملاً با آن خواسته ها مطابقت دارد پردازش کنید. در این مرحله، شما گزینه های بی شماری در دسترس دارید و صرف نظر از ترجیحات تحصیلی خود، مطمئنا چیز جذابی خواهید یافت.

2. الزامات و شرایط تحصیل در آلمان را بررسی کنید.

اکنون که هدف خود را تعیین کرده اید، زمان آن رسیده است که بدانید برای رسیدن به آن به چه چیزی نیاز دارید. در غیر این صورت، شما باید الزامات دوره مورد نظر خود را بررسی کنید. به طور معمول، دانشگاه های آلمان دسترسی به این اطلاعات را در وب سایت رسمی خود ارائه می دهند. بنابراین می توانید متوجه شوید راحت ترین و مناسب ترین دانشگاه برای تحصیل شما در کشور آلمان کدام است.

باید بدانید شرایط ورودی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. هر خطای جزئی در این مرحله ممکن است منجر به یک درخواست ناموفق شود. بنابراین توصیه می کنیم در این مرحله از درخواست، دقت کافی به خرج دهید.

3. مهارت زبان خود را تقویت کنید.

دانشگاه های آلمان دانشجویانی را می پذیرند که دانش قوی چه در زبان انگلیسی و چه در زبان آلمانی برای برقراری ارتباط و درک آنچه در کلاس ها تدریس می شود. برخلاف دوره های کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد، دوره های زیادی به زبان انگلیسی به صورت جزئی یا کامل تدریس می شود. جهت ثبت نام در راحت ترین دانشگاه برای پذیرش در آلمان، برای اثبات مهارت زبان باید یک آزمون استاندارد زبان را قبل از درخواست خود انجام دهید.

راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان

4. درخواست خود را بر اساس شرایط تحصیل در دانشگاه مورد نظر در آلمان ارسال کنید.

پس از اینکه تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کردید و چندین بار بررسی کردید که آیا همه چیز در آن گنجانده شده است یا خیر، وقت آن است که درخواست خود را برای دوره کارشناسی ارشد در آلمان ارسال کنید. شما می توانید برای مدرک کارشناسی ارشد در آلمان از طریق اینترنت با استفاده از بستر درخواست آنلاین درخواست دهید.

5. منتظر نامه پذیرش باشید.

اکنون زمان آن رسیده است که یک نفس عمیق بکشید و اجازه دهید دانشگاه بخشی از کار را به پایان برساند. در همین حال، می‌توانید از این زمان برای رسیدگی به سایر مسائل که برای پذیرش راحت تر در دانشگاه های آلمان لازم است، استفاده کنید.

دانشگاه های آلمان تعداد زیادی درخواست را جمع آوری می کنند و بررسی هر یک از آنها زمان می برد. به طور معمول، پردازش درخواست شما چندین هفته طول می کشد. در برخی مواقع ممکن است پاسخ آنها بیشتر از آنچه که باید طول بکشد. زیرا شرایط گوناگونی برای پذیرش هر فرد وجود دارد.

6. برای دریافت بیمه درمانی اقدام کنید.

همه ساکنان آلمان موظف به داشتن بیمه سلامت هستند. از جمله دانشجویان بین المللی، صرف نظر از تابعیتشان. ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه دانشگاه شما را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان تایید کند، برای این مرحله آماده شوید. اطلاعاتی در مورد مراحل دریافت بیمه درمانی جمع آوری کنید و تمام مدارک را مرتب کنید تا در زمان مورد نیاز برای روند درخواست صرفه جویی کنید.

7. امور مالی خود را سر و سامان دهید.

بر اساس برآوردهای دولت آلمان، یک دانشجوی خارجی که در آلمان تحصیل می‌کند باید حداقل 934 یورو در ماه یا 11208 یورو در سال در حساب بانکی خود داشته باشد تا بتواند هزینه های خود را در آلمان پوشش دهد. اگر این مقدار پول ندارید، اجازه دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان را نخواهید داشت. بنابراین مشکل هزینه یکی از مسائل مربوط به پذیرش راحت تر در دانشگاه های آلمان است.

8. ویزای دانشجویی دریافت کنید.

گام نهایی برای اقدام به تحصیل در دانشگاه های آلمان، دریافت ویزاست. پس از انجام مراحل بالا، باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنید تا اطلاعات را جمع آوری نمایید و مراحل دریافت ویزای دانشجویی را آغاز کنید. توجه داشته باشید که تمکن مالی مورد نیاز یکی از الزامات درخواست ویزای دانشجویی برای پذیرش در راحت ترین دانشگاه های آلمان است. بنابراین مطمئن شوید که قبل از رسیدن زمان درخواست ویزای دانشجویی، این مشکل را حل کرده اید.

زمان بندی نیز در این مرحله مهم است. زیرا زمان مورد نیاز برای پردازش درخواست ویزای دانشجویی شما ممکن است از مهلت ثبت نام و شروع دوره کارشناسی ارشد فراتر رود.

مقاطع مختلف تحصیلی در آلمان به چه شکل هستند؟

برای هر کسی که مایل به ادامه تحصیلات تکمیلی در آلمان، «سرزمین ایده ها» است، فرصت های خوبی وجود دارد. برای دانشجویان بین المللی، این هزینه ها نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه است. بنابراین راحت ترین و در دسترس ترین شانس های پذیرش های تحصیلی در قاره اروپا متعلق به کشور آلمان است. کارشناسی ارشد در این کشور از فرآیند تحصیل بولونیا پیروی می کند و این به معنای فرمت استاندارد مدرک طی سه دوره است:

  • تحصیل در مقطع کارشناسی (لیسانس)
  • تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد)
  • تحقیقات فوق‌لیسانس پیشرفته مرحله بالاتر (دکترا).

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد آلمان چقدر طول می کشد؟

دوره های کارشناسی ارشد ممکن است سه حالت داشته باشد:

  • یک سال
  • یک و نیم سال
  • دو سال.

یک سال تحصیلی از دو ترم تشکیل می شود. مدرک کارشناسی ارشد همچنین شامل پروژه نهایی است. این پایان نامه ای است که باید با یک استاد راهنما روی آن کار کنید.

ارزش یک مدرک کارشناسی ارشد چند واحد ECTS است؟

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان معمولاً 120 واحد ECTS دارد که در طول دو سال (60 واحد در سال) آن را انجام خواهید داد. 30 واحد نیز به پایان نامه یا پروژه تحقیقاتی شما تعلق دارد که باید در ترم آخر خود تکمیل کنید!

راحت ترین شرایط پذیرش برای کارشناسی ارشد در آلمان

مهمترین مدرکی که برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان ارائه می شود، مدرک لیسانس است. لازم نیست مدرک لیسانس شما آلمانی باشد. اما هنوز باید توسط دانشگاه های آلمان به رسمیت شناخته شود.

چگونه اعتبار مدرک لیسانس خود را در آلمان بررسی کنیم؟

دانشگاه ها ممکن است مدارک شما را با جزئیات بیشتری بررسی کنند تا از اعتبار آنها اطمینان حاصل کنند. این ممکن است شامل بررسی محتوای دوره کارشناسی شما باشد و تأیید اینکه تعداد کافی واحد در حوزه های مربوطه کسب کرده اید. شما همچنین ممکن است نیاز باشد مدرک فارغ التحصیلی دبیرستان را که در آلمان به نام Abitur شناخته می شود ارائه دهید.

در صورتی که گواهی یا مدرک شما به رسمیت شناخته نشود، باید آن را برای مقایسه با دیپلم آلمانی تأیید کنید تا شرایط شرکت در تحصیل آموزش عالی در آلمان را پیدا کنید. بسته به کشوری که مدرک لیسانس خود را گرفته اید، این موضوع متغیر است. دفتر بین المللی آلمان (Akademisches Auslandsamt) مسئول تعیین این است که آیا مدرک شما به رسمیت شناخته شده و واجد شرایط است یا خیر!

سایر شرایط تحصیل در آلمان

سایر الزامات ورودی پذیرش حتی برای راحت ترین دانشگاه های آلمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • گواهی و ریز نمرات تحصیل در مقطع کارشناسی
  • جزئیات تحصیلات متوسطه – برخی از فرآیندهای درخواست ممکن است بخواهند جزئیات بیشتری از سوابق آموزش شما را بدانند
  • مصاحبه – دانشگاه های آلمان ممکن است درخواست و تجربه شما را در یک مصاحبه بررسی کنند
  • آزمون ‌های ورودی جانبی – این بیشتر در دانشگاه‌های شناخته شده‌تر اتفاق می ‌افتد. آنها ممکن است از شما بخواهند آزمون ورودی دهید.

همچنین، اگر بخواهید در مدارس کسب و کار ادامه تحصیل دهید، برای مثال در دوره ارشد MBA، ممکن است به نمره خاصی از آزمون‌های معتبر و مرتبط مانند آزمون GMAT نیاز داشته باشید.

راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان

زبان مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

زبان یکی از شرایط مهم برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد است. نکته این است که دانشگاه های آلمان دوره های زیادی را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در این صورت زبان آلمانی الزامی نیست.

در مورد زبان آلمانی، اگر قرار است دوره های شما به زبان آلمانی باشد، باید از قبل آن را یاد بگیرید.

برنامه های زبان انگلیسی نیازی به آزمون یا مدرک زبان آلمانی ندارند. اما، اگر زبان بومی شما انگلیسی نیست، باید در آزمون های زبان انگلیسی مانند تافل، آیلتس، PTE شرکت کنید. اگر تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی به پایان رسانده اید، دیگر نیازی به شرکت در آزمون های زبان انگلیسی ندارید.

قبل از گرفتن مدرک کارشناسی خود برای پذیرش تحصیل در آلمان اقدام کنید

معمولاً دانشجویان قبل از اتمام تحصیلات خود در مقطع کارشناسی برای مدرک کارشناسی ارشد اقدام می کنند. معمولاً این اتفاق در سال آخر لیسانس آنها می افتد. دانشگاه‌ها از این موضوع آگاه هستند و معمولاً نتایج پیش‌بینی‌شده مدرک، ریز نمرات و پیوست پیشرفت فعلی شما را می‌پذیرند و همچنین ممکن است به بیانیه‌ای از استاد راهنما/استاد/مدرس دوره شما نیاز داشته باشند.

آیا دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان به بیمه درمانی نیاز دارند؟

بیمه درمانی برای همه دانشجویان در آلمان از جمله دانشجویان کارشناسی ارشد اجباری است. بنابراین، هنگام جستجوی راحت ترین روش برای پذیرش در دانشگاه های آلمان، مطمئن شوید که از پوشش بیمه درمانی مناسب برخوردار هستید.

شرایط ویزای تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

اطمینان حاصل کنید که تمام مدارکی که معمولاً برای درخواست ویزای دانشجویی آلمان نیاز دارید به موقع جمع آوری کرده اید.

برای اطلاعات دقیق در مورد شرایط ویزای آلمان، می توانید به سایت germany-visa.org/student-visa مراجعه کنید.

شرایط هزینه ای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

هزینه های کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان به متوالی یا غیر متوالی بودن تحصیل شما بستگی دارد. یعنی اینکه کارشناسی و کارشناسی ارشد را به طور پیوسته بخوانید یا خیر.  مطالعات متوالی معمولاً رایگان در نظر گرفته می شود. شما فقط باید هزینه هر ترم را بپردازید که هزینه آن حدود 100 تا 200 یورو است و شامل پرداخت برای ثبت نام، تأییدیه، مدیریت و… می شود.

هزینه های تحصیلی برای تحصیلات غیر متوالی برای مقطع کارشناسی ارشد بستگی به برنامه و دانشگاه انتخابی شما دارد.  مطالعات غیر متوالی همچنین شامل دانشجویانی می شود که تحصیلات لیسانس خود را در خارج از آلمان به پایان رسانده اند. شرایط هزینه تحصیل در مقاطع غیرمتوالی در آلمان ممکن است از حدود 6000 یورو در هر ترم به بالا شروع شود. به‌ویژه برای دانشگاه‌های خصوصی قیمت‌های بالاتری لازم است.

راحت ترین و در دسترس ترین فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه ها با مدرک کارشناسی ارشد آلمان

از آنجایی که گواهینامه ها و مدارک دانشگاه آلمان در سطح بین المللی به رسمیت شناخته می شوند، اگر نمی خواهید به زندگی در آلمان ادامه دهید، می توانید فرصت های شغلی عالی در سراسر جهان پیدا کنید.

اما برای کسانی که مایل به ادامه تحصیل در آلمان هستند، فرصت های بسیار خوبی برای یافتن شغل مطلوب و سودآور وجود خواهد داشت. بسیاری از فرصت های عالی نیز از طریق دانشگاه در طول دوره تحصیل به شما معرفی می شود!

تحصیل با شرایط آسان و دریافت مدرک کارشناسی ارشد در آلمان (ویژه دارندگان مدرک MBA علوم و فنون تهران)

موسسه علوم و فنون تهران این امکان را ایجاد کرده است که اگر می خواهید در یک دانشگاه معتبر آلمانی فارغ التحصیل شوید، بدون صرف هزینه های هنگفت تحصیل در آلمان بتوانید این کار را انجام دهید. بنابراین راحت ترین راه برای تحصیل در یکی از دانشگاه های خوب آلمان در ایران و به صورت آنلاین برای شما فراهم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره می توانید با شماره تلفن 90008000 (بدون کد و رایگان) تماس بگیرید.

نظر شما برای ما مهم است

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000