رفاه در محل کار، عنصر افزایش انگیزه

رفاه در محل کار

فهرست مطالب

90٪ از مردم معتقدند که احساس آنها در محل کار مهم است. و تقریباً 96٪ از پاسخ دهندگان معتقدند که ممکن است “در بیشتر مواقع در محل کار شاد باشید”. با این حال، در مقایسه با سال گذشته، افراد کمتری در بیشتر مواقع در محل کار خوشحال هستند. آنچه باعث ایجاد رفاه در محل کار می شود می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت به نظر برسد. اما روشی که ما رفاه را اندازه گیری می کنیم. برای همه یکسان است: شادی، استرس، رضایت و هدف.
با این حال، تعداد زیادی از تحقیقات وجود دارد که نشان می‌دهد. انسان‌ها به طور سیستماتیک در پیش‌بینی چیزی که باعث افزایش رفاه یا شادی آنها می‌شود شکست می‌خورند. اما تغییر اولویت‌های ما برای حمایت بهتر از رفاه ممکن است به دسترسی به اطلاعات صحیح منتهی شود. لوری سانتوس، استاد روانشناسی در دانشگاه ییل و محقق برجسته شادی اخیراً مطالعه ای انجام داده‌است. که نشان می دهد وقتی افراد رویکردهای مبتنی بر شواهد برای بهزیستی را بدانند، بهزیستی آنها افزایش می یابد.
وقتی صحبت از عواملی می شود که فکر می کنیم. رفاه محل کار ما را در مقابل عواملی که واقعاً نظرسنجی ما را انجام می‌دهند افزایش می دهد:

دستمزد منصفانه و انعطاف‌پذیری

نیازهای اساسی برای رفاه‌بهینه در محل کار در نظر گرفته‌می‌شوند، اما اغلب اغراق‌آمیز می‌شوند. و به تنهایی برای تضمین رفاه‌محل کار کافی نیستند. احساس انرژی از وظایف کاری و احساس تعلق در یک شرکت همچنان مهمترین محرک‌های رفاه‌در محل کار است.

یک نمودار میله‌ای که بر اساس یک نظرسنجی که در سال 2022 انجام شد. عوامل آشکار و بیان شده‌را که به رفاه کمک می‌کنند، رتبه‌بندی می‌کند.
از آنجایی که تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها برنامه‌های منعطف و پرداخت بهتری را ارائه می‌کنند. تا با تقاضاهای فعلی بازار که همچنان به شدت به نفع جویندگان کار منحرف می‌شوند، این مؤلفه‌ها دیگر به اندازه سابق وزن ندارند. اگرچه تحقیقات ما نشان می‌دهد که دستمزد منصفانه عامل اصلی رفاه در کار نیست. مهم است که توجه داشته باشیم که اهمیت آن از سال گذشته افزایش یافته‌است.

در واقع، پرداخت منصفانه و احساس استرس در بیشتر مواقع مهمترین دلایلی است که کارکنان فرصت های جدید را در نظر می گیرند. ثابت شده‌است که هر دو مؤلفه مستقیماً بر رفاه تأثیر می گذارند و می توانند فراتر از حوزه تأثیر کارکنان احساس کنند.
احساس ناتوانی در کنترل عناصر حیاتی در محیط کار که به رفاه کمک می کنند. ممکن است به توضیح اینکه چرا درصد فزاینده ای از جمعیت بر این باورند که مسئولیت کارفرمای آنها ایجاد شرایطی است. که به رفاه در کار کمک می کند کمک کند.

رفاه کاری

کارمندان به شرکت هایی که رفاه آنها را در اولویت قرار نمی دهند، راضی نیستند.

67 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که رفاه در محل کار یک حق است. نه یک امتیاز، و داده‌های ما قویاً نشان می دهد که این روند با نسل های جوان تر نیز افزایش خواهد یافت. وقتی از آنها پرسیده‌شد که چه کسی مسئول شادی یک فرد در محل کار است، 57٪ به افراد بالاتر در شرکت اشاره کردند. این دیدگاه در حال تغییر ممکن است شامل مخالفت فزاینده کارگرانی باشد که شرایط کاری ناپایدار را تجربه کرده‌اند. که در اوج همه‌گیری به اوج خود رسیده‌است.

در حالی که اکثر کارمندان موافقند که رفاه آنها با موفقیت کسب و کارشان مرتبط است. تحقیقات ما نشان می دهد که کمتر شرکت هایشان آن را بر سود ترجیح می دهند.

رفاه کاری
  • 50 درصد از مردم معتقدند که شرکت آنها تمام تلاش خود را برای بهبود رفاه و شادی کارکنان انجام نمی دهد.
  • 46 درصد از کارگران ایالات متحده می گویند که انتظارات آنها در مورد شادی در محل کار فقط در سال گذشته افزایش یافته‌است
  • 61 درصد از کارمندان ایالات متحده بر این باورند که در ده سال آینده. کارگران به شرکت هایی که شادی و رفاه آنها را در اولویت قرار نمی دهند رضایت نخواهند داد.

تا زمانی که رفاه در محل کار امری مبهم و مرموز باقی بماند. کارکنان همچنان به دنبال شرایط کاری بهینه از طریق آزمون و خطا خواهند بود. یافته‌های ما نشان می‌دهد که تأکید بر رفاه در کار فقط در آینده افزایش می‌یابد.

تاثیر رفاه کاری بر فرد

هنگامی که ما متعهد می شویم که به طور تمام وقت برای یک شرکت کار کنیم. تقریباً نیمی از زندگی هفته بیداری خود را به آن شرکت اختصاص می دهیم. و در حالی که می‌توان تلاش کرد یک محیط کاری سمی یا نامطلوب را تقسیم بندی کرد. نمی‌توان نحوه تأثیر کارمان بر سایر بخش‌های زندگی‌مان را نادیده گرفت. تقریباً همه (86٪) افراد مورد بررسی اظهار داشتند که شادی در کار بر روحیه آنها در خانه تأثیر می گذارد.

هنگامی که از پاسخ دهندگان در مورد تأثیر رفاه در کار پرسیده‌شد موارد زیر را بیان کردند:

  • 60٪ می گویند که رفاه آنها در محل کار بر اعتماد به نفس آنها در زندگی حرفه ای آنها تأثیر می گذارد
  • 57 درصد می گویند که رفاه آنها در محل کار بر کیفیت زندگی آنها تأثیر می گذارد
  • 55 درصد می گویند که رفاه آنها در محل کار بر عزت نفس آنها تأثیر می گذارد
  • 50 درصد می گویند که رفاه آنها در محل کار بر روابط شخصی آنها تأثیر می گذارد

برای درک بهتر تأثیر رفاه در محل کار بر روی افراد، با مربی مشاغل و کارآفرینان صحبت کردیم که به شرح زیر است:

«سلامتی به زندگی روزمره ما بستگی دارد، چه در محیط کار یا خارج از آن. وقتی به محل کار نگاه می کنیم، باید بدانیم که در حالی که رفاه زیاد است، همه در فرهنگ فراگیر مشارکت دارند.»

به رسمیت شناختن استقلال خود در مورد رفاه و آگاهی از آنچه باید در محل کار خود به دنبال آن باشید. می تواند به شما کمک کند تا رفاه خود را به روشی جامع افزایش دهید.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره ها و پکیج های آموزشی فرم زیر را پر کنید

ارتباط مستقیم

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید