درباره ما

موسسه آموزش عالی آزاد علوم و فنون تهران  از سال ۱۳۷۴ با هدف توسعه دانش و مهارت آموزی در زمینه های آموزش عالی شروع به فعالیت نمود. این موسسه نخستین موسسه آموزش عالی آزاد کشور بوده و به عنوان معتبرترین موسسه آموزشی ایرانی، از دیدگاه مرکز رتبه‌سنجی دانشگاه‌های آسیا در سال 2020 شناخته شده است. برگزاری دوره‌های معتبر MBA، DBA و Post DBA با ارائه مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قابل ترجمه رسمی و مورد تایید وزارت امور خارجه از فعالیت‌های اصلی این موسسه است.

پس از چندین سال فعالیت درخشان در زمینه آموزش مدیریت و کسب و کار، دپارتمان کسب و کار این موسسه با پیشنهاد پروفسور دیوید‌کالیس، استاد مدرسه بازرگانی هاروارد (Harvard Business School) با نام Tehran Business School شناخته شد.

مروری کوتاه بر تاریخچه Tehran Business School) TBS) نشان می دهد که بالغ بر ۱۵ هزار تن از مدیران، کارآفرینان و صاحبان کسب‌و‌کارهای مختلف ،موفقیت خود را حاصل آموزش در این مرکز عنوان کرده و یکی از نقاط عطف زندگی خود را حضور و کسب علم در این مجموعه می دانند.

دروس ارائه شده در دوره‌های آموزشی موسسه علوم و فنون بر اساس سرفصل‌ها و دروس بین‌المللی طراحی شده و استانداردهای جهانی در فرایند آموزشی مد نظر قرار می‌گیرد که همگام با تغییرات روز دنیا، بازنگری و تحول پیدا می‌کند.

از ویژگی‌های بارز و افتخارات این موسسه

بهره‌مندی از محضر استادان نام‌آشنا و باتجربه موسسه علوم و فنون با سوابق درخشان علمی، اجرایی و تدریس در حوزه‌های مرتبط این موسسه را به لحاظ سطح کیفی در رتبه بسیار بالایی نسبت به سایر آموزشگاه‌ها قرار می‌دهد. محیط مجهز و تجهیزات آموزشی منطبق بر آخرین استانداردهای آموزش بین‌الملل، ارائه به‌روزترین محتواهای علمی به دانش‌پذیران و برگزاری سمینارهای بین‌المللی حوزه کسب و کار نیز از دیگر خصوصیات قابل توجه این موسسه به شمار می‌رود.

فارغ‌التحصیلان موسسه تبدیل به کارشناسان و مدیران خبره‌ای خواهند شد که می‌توانند جایگاه مناسبی در سازمان‌ها و شرکت‌ها به دست آورند. همچنین بعضاً دانش‌آموختگان این موسسه به مرحله‌ای از توانایی علمی می‌رسند که مهارت و شایستگی انتقال دانش به سایر علاقمندان را دارا بوده و در سایر موسسات آموزشی به عنوان اساتید برجسته مشغول به امر تدریس می‌گردند.

موسسه علوم و فنون تهران ( نخستین موسسه آموزش عالی آزاد کشور ) با تاسیس دپارتمان‌های گوناگون بستری برای ایجاد تخصص حرفه‌ای در رشته‌های مدیریتی که قلب نیازمندی امروز کشور هستند ایجاد نموده است. دپارتمانِ سه زمینه اصلی تدریس ،یعنی دوره MBA ، دوره DBA و دوره Post DBA با تمرکز بر آموزش دانش‌پذیران خبره، تلاش در به روز رسانی مداوم محتوای آموزشی و ارتقاء سطح دانش و مهارت متقاضیان مجموعه دارد. از آنجا که موسسات ارائه‌دهنده دوره‌های حرفه‌ای مدیریت را در دنیا با اصطلاح مدرسه کسب و کار یا مدرسه بازرگانی می‌شناسند، موسسه علوم و فنون تهران با عنوان «مدرسه کسب و کار تهران» یا Tehran Business School نیز شناخته شده است.

دپارتمان زبان‌های خارجه به منظور ارائه دوره‌های زبان بین‌المللی آیلتس (IELTS)، تافل (TOFLE) و دوره‌های زبان تخصصی بازرگانی و مدیریتی ویژه MBA تاسیس گردیده است.

دپارتمان دوره‌های کوتاه‌مدت وظیفه تدوین و برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت را بر عهده داشته که نیازهای متنوع طیف وسیعی از دانشجویان، کارمندان و افراد علاقه‌مند به آموزش و یادگیری را دربر می‌گیرد. دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و آنلاین با موضوعات مدیریتی و اقتصادی مانند دوره تحلیل بنیادی و تکنیکال بورس، ارتباط موثر، بیزینس اتیکت، بازاریابی خلاقانه، فن بیان، دیجیتال مارکتینگ، مدیریت برند و تبلیغات، استراتژی بازار، اصول رهبری، مدیریت فروش، تحقیقات بازار، تدوین طرح کسب و کار، هوش مالی، دوره‌های مقدماتی و پیشرفته حسابداری، آشنایی با حقوق مالیاتی، مبارزه با جرایم اینترنتی و… در زمان‌های مختلف و بر اساس نیازسنجی مخاطبان در این موسسه برگزار می‌گردد.

دپارتمان امور بین‌الملل نیز با تسهیل‌سازی روابط فارغ‌التحصیلان با دانشگاه‌های خارج از کشور و برگزاری دوره‌های بین‌المللی مشترک با سایر دانشگاه‌ها و مدارس کسب و کار در سراسر دنیا، به دنبال بهره‌برداری حداکثری از اعتبار مدارک صادر شده و هموار سازی راه پیشرفت و ترقی برای دانش‌آموختگانی است که قصد ادامه تحصیل یا اشتغال در خارج از کشور را داشته و یا به دنبال به روز رسانی دانش و جهانی‌سازی نگرش خود در مباحث مدیریتی هستند. همچنین این موسسه برای ارائه مشاوره در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی در سایر نقاط جهان آماده خدمت‌رسانی است.

مخاطبین و دانش‌پذیران موسسه علوم و فنون تهران از اقشار مختلفی هستند؛ کارمندانی که با هدف پیشرفت در کار به دنبال یادگیری اصول و فنون مدیریتی به موسسه مراجعه می‌کنند، مدیرانی که علاقه‌مند به مهارت‌آموزی هستند، کسانی که می‌خواهند کارآفرین شوند یا کسب و کار جدیدی را راه‌اندازی کنند، دانشجویانی که به دنبال پیشبرد سطح معلومات خود هستند و متخصصانی که مایلند به عنوان مدرس و مشاور در سازمان‌ها و موسسات ایفای نقش نمایند. به علاوه دوره‌های کوتاه‌مدت مجموعه با عناوین مختلف مورد توجه و استقبال افرادی از تمام بخش‌های جامعه قرار دارد.

موسسه علوم و فنون تهران افتخار همکاری و ارائه خدمات به سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و متعددی را دارد که نشان‌دهنده اعتماد مدیران این شرکت‌ها به سیستم آموزشی موسسه و انتخاب آن توسط مدیران برجسته کشوری است. عناوین قابل برگزاری برای شرکت‌ها و سازمان‌ها از گستردگی و تنوع چشمگیری برخوردار بوده و بر اساس عارضه‌یابی و نیازسنجی سازمان‌ها، قابل تغییر و شخصی‌سازی بر اساس نیازمندی‌های مدیریت هستند. این موسسه افتخار ارائه خدمات آموزشی به افرادی چون هنرمندان، ورزشکاران و بنیان‌گذاران کسب و کارهای موفق را نیز در کارنامه خود دارد.

از دیگر خدمات قابل توجه موسسه علوم و فنون تهران می‌توان به عضویت دانش‌پذیران در انجمن‌ها، چاپ مقالات دانش‌پذیران، برگزاری سمینارها و کنفرانس‌ها، دارا بودن سیستم جامع آموزشی LMS، برگزاری تمام دوره‌ها هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین و آفلاین، ارائه کارت دانشجویی بین‌المللی، ارائه وام دانشجویی و حفظ ارتباط میان دانش‌آموختگان و موسسه به وسیله باشگاه دانش‌آموختگان و برنامه‌های آموزشی رایگان اشاره کرد.

انتشارات هورمزد نیز فعالیت خود را هم‌سو با محتوای آموزشی موسسه طرح‌ریزی نموده و در راستای تولید کتب و محتوای آموزشی حوزه مدیریت و کسب و کار به عنوان ناشر تخصصی مجموعه در حال فعالیت است. این نشر علاوه بر چاپ کتاب‌هایی با موضوعات ارزشمند مرتبط، اقدام به تولید هدایای تبلیغاتی در قالب کتاب با برند ویژه شرکت‌ها می‌کند تا بتواند در پیشرفت سرانه مطالعه کارمندان و مدیران هم سهمی داشته باشد. از محصولات این نشر همچنین می‌توان به بسته کتاب‌های مدرسه بازرگانی هاروارد اشاره نمود که چکیده‌ای از مهم‌ترین مسائل مدیریتی را که در برترین مدرسه کسب و کار جهان تدریس می‌گردد، شامل می‌شود.