تیپ شخصیت ESFP

فهرست مطالب

بازیگران یا ESFP : دارای ویژگی های شخصیتی برونگرا، حسی، احساسی و ادراکی

این افراد عاشق تجربیات پر جنب و جوش هستند، مشتاقانه درگیر زندگی می شوند و از کشف ناشناخته ها لذت می برند. آنها می توانند بسیار اجتماعی باشند و اغلب دیگران را به فعالیت های مشترک تشویق می کنند.

برای هر ثانیه بدون تردید زندگی کنید.

التون جان

اگر کسی پیدا شود که خود به خود به آهنگ و رقص سر بزند، تیپ شخصیتی او ESFP است. ESFPها در هیجان لحظه‌ها غرق می‌شوند و می‌خواهند بقیه نیز چنین احساسی داشته باشند. هیچ تیپ شخصیتی دیگری در مورد تشویق دیگران به اندازه این تیپ وقت و انرژی ندارد.

زندگی با اشتیاق

بسیاری از افراد مشهور با تیپ شخصیتی ESFP بازیگر هستند،و علاقه‌مند به  نمایش برای دوستان خود هستند. آن‌ها با شوخ طبعی منحصر به فرد ارتباط برقرار میکنند، توجه را جلب می کنند و کاری می کنند که هر گردشی شبیه یک مهمانی باشد. ESFPها کاملاً اجتماعی هستند، از ساده‌ترین چیزها لذت می‌برند، و هیچ لذتی برای آنها بیشتر از سرگرمی با یک گروه خوب از دوستان نیست.

افراد سرگرم کننده قوی ترین حس زیبایی شناسی را در بین هر تیپ شخصیتی دارند. شخصیت های ESFP از آراستگی و لباس ها گرفته تا یک خانه مجلل، توجه زیادی به مد دارند. ESFP با دانستن اینکه چه چیزی در لحظه دیدن آن جذاب است، از تغییر محیط اطراف خود برای بازتاب سبک شخصی خود نمی ترسند. به طور طبیعی کنجکاو هستند و به راحتی طرح ها و سبک های جدید را بررسی می کنند.

ESFP ها نسبت به احساسات دیگران بسیار حساس هستند. افراد با این تیپ شخصیتی اغلب اولین کسانی هستند که به کسی کمک می کنند تا یک مشکل چالش برانگیز را بیان کند، با خوشحالی حمایت عاطفی و توصیه های عملی ارائه می دهد. با این حال، اگر مشکل مربوط به آنها باشد، ESFP به ​​احتمال زیاد از یک درگیری اجتناب می کنند تا اینکه به طور مستقیم به آن رسیدگی کنند. سرگرمی‌ها معمولاً کمی درام و شور و اشتیاق را دوست دارند، اما نه وقتی که در کانون انتقاداتی قرار می‌گیرند.

بزرگ‌ترین چالشی که ESFP ها

با آن روبرو هستند این است که اغلب آن‌قدر بر لذت‌های گذران متمرکز هستند که از وظایف و مسئولیت‌ها غفلت می‌کنند. تجزیه و تحلیل پیچیده، کارهای تکراری و تطبیق آمار با پیامدهای واقعی، فعالیت های آسانی برای سرگرمی ها نیست. آنها ترجیح می دهند به شانس یا فرصت تکیه کنند یا به سادگی از حلقه دوستان خود کمک بخواهند. برای سرگرمی‌ها مهم است که خود را به چالش بکشند تا چیزهای بلندمدتی مانند برنامه‌های بازنشستگی یا … خود را پیگیری کنند همیشه شخص دیگری در اطراف وجود نخواهد داشت که بتواند به این موارد کمک کند.

افراد ESFP ارزش و کیفیت را تشخیص می دهند که به خودی خود یک ویژگی خوب است. ESFPها بیشتر بر روی جهش در فرصت‌ها متمرکز شده‌اند تا برنامه‌ریزی برای اهداف بلندمدت، ممکن است متوجه شوند که بی‌توجهی آن‌ها باعث شده برخی از فعالیت‌ها غیرقابل‌قبول باشد.

هرجا که نیاز به خنده، بازیگوشی و داوطلبی برای امتحان کردن چیزهای جدید و سرگرم کننده باشد، ESFPها استقبال می‌کنند.هیچ لذتی برای شخصیت های Entertainer بیشتر از این نیست که دیگران را برای سواری همراه کنند. سرگرمی‌ها می‌توانند ساعت‌ها، گاهی در مورد هر چیزی غیر از موضوعی که می‌خواستند درباره آن صحبت کنند، گپ بزنند، و احساسات عزیزانشان را در روزهای خوب و بد به اشتراک بگذارند. 

مشاغل مرتبط با شخصیت ESFP

  • گوینده ی اخبار
  • عکاس
  • راهنمای تور
  • تولیدکننده ی فیلم
  • بازیگر

مشاهیر مرتبط با شخصیت ESFP

ESFP
پیتر کبیر: سزار روس
ESFP
لرد هوریشیو نلسون: دریا سالار انگلیسی
ESFP
مارک کوبان: کارآفرین آمریکایی و صاحب تیم‎ های ورزشی

رمز موفقیت : پایندی به تعهدات و توجه به آینده و شخصی نکردن مسائل است.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000