تیپ شخصیت شناسی ESTJ

فهرست مطالب

یک مدیر اجرایی (ESTJ) فردی است که دارای ویژگی های شخصیتی برونگرا، مشاهده گر، متفکر و قضاوت کننده است. آنها دارای استقامت زیادی هستند و قاطعانه از قضاوت معقول خود پیروی می کنند. آنها اغلب به عنوان یک نیروی تثبیت کننده در میان سایرین عمل می کنند، که می توانند جهت ثابتی را در میان ناملایمات ارائه دهند.

نظم خوب اساس همه چیز است.

ادموند برک

مجریان نمایندگان نظم هستند و از درک درست، نادرست و از نظر اجتماعی قابل قبول برای گرد هم آوردن خانواده ها و جوامع استفاده می کنند. افراد دارای تیپ شخصیتی اجرایی، با پذیرش ارزش‌های صداقت، فداکاری و کرامت، به دلیل توصیه‌ها و راهنمایی‌های صریحشان ارزشمند هستند و با خوشحالی در مسیرهای دشوار پیشروی می‌کنند. مدیران اجرایی با افتخار به گرد هم آوردن مردم، اغلب نقش سازمان دهندگان جامعه را بر عهده می گیرند و سخت تلاش می کنند تا همه را در جشن رویدادهای گرامی محلی گرد هم بیاورند، یا در دفاع از ارزش های سنتی که خانواده ها و جوامع را در کنار هم نگه می دارند.

شخصیت اجرایی (ESTJ)

مدیران اجرایی از محیط اطراف خود آگاه هستند و در دنیایی از حقایق روشن و قابل تأیید زندگی می‌کنند اطمینان از دانش آنها به این معنی است که حتی در برابر مقاومت شدید، به اصول خود پایبند هستند و دیدی مبهم از آنچه قابل قبول است و غیرقابل قبول است را به پیش می برند. نظرات آنها نیز صرفاً یک صحبت خالی نیست، زیرا مدیران بیش از آن مایلند که در چالش‌برانگیزترین پروژه‌ها غوطه ور شوند، برنامه‌های عملیاتی را بهبود بخشند و جزئیات را در طول مسیر مرتب کنند، و حتی پیچیده‌ترین کارها را آسان و قابل دسترس به نظر می‌رسانند.

با این حال، مدیران به تنهایی کار نمی‌کنند و انتظار دارند قابلیت اطمینان و اخلاق کاری آنها متقابل باشد افراد با این تیپ شخصیتی به وعده‌های خود عمل می‌کنند و اگر شرکا یا زیردستان آنها را از طریق بی‌کفایتی یا تنبلی، یا بدتر از آن، عدم صداقت به خطر بیاندازند، این کار را انجام می‌دهند. 

یک مسئولیت بزرگتر

مدیران، تصاویر کلاسیک شهروند نمونه هستند: آنها به همسایگان خود کمک می کنند، از قانون حمایت می کنند، و سعی می کنند اطمینان حاصل کنند که همه در جوامع و سازمان هایی که برایشان عزیز است، مشارکت دارند.

چالش اصلی برای مدیران این است که تشخیص دهند همه یک مسیر را دنبال نمی‌کنند یا به یک روش مشارکت نمی‌کنند. یک رهبر واقعی قدرت فرد و همچنین گروه را می شناسد و به ارائه ایده های آن افراد به میز کمک می کند. به این ترتیب، مجریان واقعاً تمام حقایق را دارند و می‌توانند مسئولیت را به سمتی هدایت کنند که برای همه مفید است.

مشاغل مرتبط با شخصیت ESTJ

  •  روانپزشک
  • متخصص مغز و اعصاب
  • پژوهشگر حوزه ی پزشکی
  • متخصص آسیب شناسی

مشاهیر مرتبط با شخصیت ESTJ

ESTJ
Carrie Nation : فعال نهضت مخالفت با مصرف الکل
ESTJ
استیو بالمر: مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت
ESTJ
آلن شوگر: کار آفرین انگلیسی

رمز موفقیت : آرام بودن،‌ توجه به دیگران و منعطف بودن است.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000