کسب و کار چیست؟

کسب و کار چیست

فهرست مطالب

کسب و کار و بیزینس به هر موجودیتی گفته‌می شود که به دنبال کسب سود از یک فعالیت است. تجارت یک اصطلاح گسترده است، اما این فعالیت های سود جویانه عموماً شامل ارائه نوعی کالا یا خدماتی است که مردم می خواهند یا به آن نیاز دارند. کسب‌وکارها ممکن است با ضرر همراه باشند، اما این باعث نمی‌شود که کسب‌وکار نباشند. تنها چیزی که مهم است از نقطه نظر تعریف یک تجارت این است که واحد تجاری به دنبال کسب سود از کاری است که انجام می دهد.

سود لازم نیست دقیقاً به پرداخت های نقدی اشاره کند. می‌تواند به سایر اوراق بهادار مانند سهام و ارزهای دیجیتال اشاره داشته باشد، یا می‌تواند به معاملات مبادله‌ای یک کالا یا خدمات برای کالای دیگر اشاره کند.

وقتی یک واحد تجاری کالا یا خدماتی را بدون کسب سود ارائه می‌کند، یک بیزینس نیست. این نهادها شامل سازمان‌های غیرانتفاعی و سایر سازمان‌های خیریه و همچنین برنامه‌های دولتی می‌شوند.

یک نهاد برای تبدیل شدن به یک کسب و کار نیازی به داشتن وب سایت ندارد. شخصی که در کنار جاده گل می فروشد، در حال بیزینس است، زیرا در ازای سود، محصولی را ارائه می دهد. فردی که مهارت های خلاقانه خود را به صورت آزادانه ارائه می دهد، می تواند یک کسب و کار در درون خود باشد، در غیر این صورت به عنوان یک کارگر خوداشتغال شناخته می شود.

بیزینس

یک بیزینس چگونه کار می کند؟

قبل از شروع یک کسب و کار، مطمئن شوید که درک روشنی از آنچه که یک کسب و کار را تشکیل می دهد و همچنین هرگونه فعالیت مرتبط با کسب و کار دارید. این موضوع شامل دانستن قوانین فدرال، ایالتی و محلی مربوط به کسب و کار شما می شود. این دانش به شما کمک می کند تا از هرگونه جریمه ای که می تواند بلافاصله پس از شروع کسب و کار شما را فلج کند یا به پایان برساند، اجتناب کنید. این اطلاعات همچنین به شما کمک می کند تا یک طرح تجاری قوی برای شروع موفق در بازار ایجاد کنید.

فردی که یک تجارت را اداره می کند به عنوان خوداشتغال، صاحب کسب و کار، پیمانکار یا گاهی اوقات کارآفرین توصیف می شود. با این حال، اصطلاحات “صاحب کسب و کار” و “کارآفرین” به طور کلی مترادف در نظر گرفته‌نمی شوند.

برخی از فریلنسرها، علاقمندان به سرگرمی و افرادی که دارای کنسرت های جانبی هستند ممکن است از این که بدانند واقعاً در تجارت هستند و باید درآمد کسب و کار خود را بر اساس روشی که دولت آنها یک تجارت را تعریف می کند، اعلام کنند شگفت زده‌شوند. سازمان‌هایی نوعی آزمون سود را برای تعیین اینکه آیا یک شخص یا شرکتی در حال اجرای یک تجارت ادعا شده‌است ارائه‌می دهند.

هر فعالیتی که برای کسب سود یا انتظار سود انجام می شود، فعالیت تجاری محسوب می شود. این شامل فروش اقلام در بازارهای کوچک، از صندوق عقب خودرو، یا درسایت ها است.

انواع کسب و کار

انواع مختلفی از مدل های کسب و کار وجود دارد و کسب و کارها معمولاً در بیش از یک حوزه به طور همزمان فعالیت می کنند. با این حال، به منظور تعمیم دسته بندی های کسب و کار، سه نوع اصلی عبارتند از:

  • خدمات، مانند رستوران
  • تولید، مانند کارخانه های صنعتی
  • خرده فروشی، مانند فروشگاه های لباس

فراتر از نوع محصول یا خدمات ارائه شده،‌مشاغل را می توان‌بر اساس اندازه و ساختار قانونی آنها نیز طبقه‌بندی کرد.

موسسه علوم و فنون تهران | برترین بیزینس اسکول مدیریت کسب و کار ایران

این موسسه برگزار کننده دوره های MBA (فوق لیسانس مدیریت کسب و کار) و DBA (دکتری مدیریت کسب و کار) است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 90008000 تماس حاصل نمایید.

نظر شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TBS در کنار شماست …

جهش سودآوری در کسب و کار خود با فراگیری به روزترین متدهای مدیریت بیزینس

ارتباط با ما : 90008000