اورژانس کسب و کار راه اندازی خواهد شد

معاون اشتغال وزارت کار از راه‌اندازی اورژانس کسب و کار خبر داد و گفت: این طرح در حال نهایی شدن است. برای حمایت از کارگران ایرانی در دوران کرونا حدود 20هزار میلیارد تومان به واحدهای کسب و کارپرداخت کردیم.

عیسی منصوری، بیان کرد: از این اورژانس در دوره‌های اضطرار اقتصادی و طبیعی می‌توان استفاده کرد که توجه خاصی را به واحدهای کسب و کار دارد. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال ادامه داد: در دوران کرونا ۲۰ هزار میلیارد تومان برای واحدهای کسب و کار و کارفرمایانی که به نوعی بتوانند از کارگران حمایت کنند اختصاص دادیم . منصوری افزود: همچنین یک بسته سیاستی نیز در مورد به کارگیری اتباع خارجی وجود دارد که در یک رشته فعالیت‌های خاصی بتوانند کار کنند و تاکید بر حمایت از نیروی کار ایرانی است.

منصوری با بیان اینکه در همه استان‌ها شاغلان و بیکاران زن سرپرست خانوار را به صورت تفکیک شده داریم گفت: همچنین با هماهنگی معاونت زنان برای همه زنان سرپرست خانوار و جامانده از اشتغال و مشاغل خانگی یک برنامه فراگیر اجرا کرده‌ایم و به صورت پایلوت این برنامه در ۹ استان اجرا شد و هم اکنون در 3۱ استان اجرای آن ادامه دارد. همچنین شناسایی ، توانمندسازی و اقتصادی شدن زنان سرپرست خانوار در حال اجراست.

 

10 دی 1399

روزنامه ثروت

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.