آیا وقت اخراج کردن است؟

اخراج کردن همیشه جزء سخت‌ترین تصمیمات سازمانی است و سازمان‌ها تلاش می‌کنند تا حد امکان از این گزینه استفاده نکنند. در اکثر سازمان‌ها، ملاحظات انسانی و اخلاقی باعث می‌شود حتی وقتی عملکرد کارمندی چندان مطلوب نیست، وی اخراج نشده و تا حد امکان با وی مدارا شود. اما گاهی اوقات همین ملاحظات اخلاقی و انسانی توجیه‌کننده اخراج برخی از افراد است.
گاهی اوقات قطع همکاری با برخی از کارکنان هم از نظر عملکردی و هم از نظر اخلاق کاری مجاز و حتی پسندیده است. آنچه در این میان مهم است، تشخیص زمانی است که دیگر تنها گزینه باقی‌مانده قطع همکاری با فرد است:

 

وقتی خود فرد نمی‌خواهد کار کند

برخی رفتارها مانند بی‌خیالی، دیر آمدن و زود رفتن، انجام ندادن امور محوله، بدرفتاری و کج‌خلقی مکرر و غیره نشان از این دارد که خود فرد دیگر نمی‌خواهد برای سازمان کار مفیدی انجام دهد.

 

وقتی فرد از زمان و هزینه شرکت برای یافتن کار جدید استفاده می‌کند

تحمل اینکه سازمان به فرد حقوق و مزایا می‌دهد ولی او وقت کاری خود را صرف یافتن کار جدید (نوشتن و اصلاح رزومه، تنظیم قرار های مصاحبه شغلی و …) می‌کند انصافاً کمی دشوار است!

 

وقتی علیرغم تلاش‌های سازمان، بهبودی حاصل نمی‌شود

اگر دادن تذکرهای متعدد، طراحی و اجرای برنامه‌های توسعه و دادن فرصت‌های مکرر به فرد، منجر به بهبود عملکرد و رفتار فرد نشد، دیگر گزینه دیگری جز قطع همکاری برای سازمان باقی نمانده است.

 

وقتی رفتارهای غیرقانونی و غیراخلاقی از فرد سر می‌زند

بعضی محدودیت‌ها باید خط قرمز سازمان باشند و عبور فرد از این خط قرمزها، نباید برای سازمان قابل‌تحمل باشد. انفعال سازمان در برابر شکستن خطوط قرمز پیامدهای منفی بی‌شماری همچون دلسرد شدن کارکنان متعهد و شیوع رفتارهای نامناسب در سازمان دارد.

 

وقتی دیگر کارکنان دائماً از فرد انتقاد می‌کنند

تقریباً چیزی بدتر از این در سازمان وجود ندارد که شخصی علاوه بر اینکه خود کارهایش را به‌خوبی انجام نمی‌دهد، مانع انجام کارها در دیگران نیز شود. در این حالت، ضرر فرد به سازمان چندین برابر می‌شود.

در انتها لازم به توضیح است که در بسیاری از موارد، عاملی در سازمان وجود دارد که دلیل اصلی بروز موارد بالا در فرد می‌شود. بنابراین قبل از تصمیم به قطع همکاری با فرد، می‌بایست عوامل اصلی به وجود آمدن وضعیت‌های بالا را شناسایی کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.